АРХИЈЕРЕЈИ ПОД ЧИЈИМ ЈЕ БЛАГОСЛОВОМ ОСНИВАНА ЦШО СВЕТИ САВА У ЛОНДОНУ И СВЕШТЕНИЦИ КОЈИ СУ СЛУЖБОВАЛИ ОД ОСНИВАЊА ЦШО ДО ДАНАС
ЊЕГОВА СВЕТОСТ АРХИЈЕПИСКОП ПЕЦКИ МИТРОПОЛИТ БЕОГРАДСКО-КАРЛОВАЧКИ И ПАТРИЈАРХ СРПСКИ ГОСПОДИН ГЕРМАН
Био је 32 године Патријарх Српске Православне Цркве од 1958 до 1990 године.
ЊЕГОВА СВЕТОСТ АРХИЈЕПИСКОП ПЕЋКИ МИТРОПОЛИТ БЕОГРАДСКО-КАРЛОВАЧКИ И ПАТРИЈАРХ СРПСКИ ГОСПОДИН ПАВЛЕ
Патријарх Српске Православне Цркве од 1990 до 2009 године.
ЊЕГОВО ПРЕОСВЕШТЕНСТВО УМИРОВЉЕНИ ЕПИСКОП КАНАДСКИ Г. ГЕОРГИЈЕ
Први Епископ самосталне Епархије Канадске. Устоличен у храму Светог Оца Николаја, у Хамилтону, 14. октобра 1984 године.
ЕПИСКОП ИСТОЧНОАМЕРИЧКИ И КАНАДСКИ СТЕФАН
Епископ источноамерички и Канадски , од јула 1963, до преране смрти,у 53 години живота,11 маја 1969 године. За време његово основана је ова ЦШО.Као успомену на његову личност,Срби Лондона, сваке године ,6. септембра прослављају "Дан Владике Стефана".
ЕПИСКОП ИСТОЧНОАМЕРИЧКИ И КАНАДСКИ САВА
Епископ Источноамерички и Канадски одјуна 1967, до маја 1978 године.Епископ Сава је освештао новокупљено земљиште,салу и капелу 1971 године.
ЕПИСКОП ИСТОЧНОАМЕРИЧКИ И КАНАДСКИ ХРИСТОФР
Епископ Источноамерички и Канадски од 1978 до установљења Епархије Канадске 1983. Управљао Епархијом канадском до 14 октобра 1984. Освештао темеље Цркве,стални пратилац радова и као гост учествовао на освећењу нове цркве "Светом Сави".
СВЕШТЕНИЦИ КОЈИ СУ СЛУЖБОВАЛИ
Протојереј Борко Борчић
Јереј Жарко Митровић
Протојереј Василије Тишко
Протојереј-ставрофор Мирко Вишњић
Протојереј Стеван Петровић
Јереј Миливоје Ђорђевић
Протојереј Добрица Обрадовић
Протојереј-ставрофор Првослав Пурић
Синђел Нектарије Радовановић
Протонамесник Душан Гњатић
Протојереј Милојко Димитрић
Протојереј-ставрофор Васа Пејовић
Умировљени Епископ канадски Г. Георгије (Ђокић) рођен је у Г. Црњелову код Бијељине, Република Српска, на Ђурђевдан 1949. године. Потиче из богомољачке породице: његови благочестиви родитељи, отац хаџи-Крсто и мајке Крунија су своју децу подарили Цркви: владичин брата Константин је епископ средњеевропски, брат Љубомир је свештеник у Вршанима код Бијељине, а сестра Надежда монахиња у манастиру Тавни.
Године 1962. одлази у манастир Тавну, а припрему за служење Богу наставља у манастирима Озрен, Косијерево, Преображење (Овчар Бања), Савина и Студеница.
У манастиру Острог завршава Монашку школу, у првој послератној генерацији. Замонашио се у манастиру Озрену 11. фебруара 1971. Дванаестог фебруара, на Света Три Јерарха, постаје ђакон, а на Сретење Господње, 15. фебруара, јеромонах. Јуна 1971. блаженопочивши Епископ зворничкотузлански Лонгин поставља га за духовника манастира Тавне, одакле завршава Богословију Св. Арсенија у Сремским Карловцима и Богословски факултет у Београду. Постдипломске студије похађа на Универзитету у Лохбороу у Енглеској.
За епископа канадског изабран 16. маја 1984. године. Хиротонисан 8. јула 1984. у Саборној цркви у Београду од стране Блаженопочившег патријарха српског Германа и епископа: тимочког Милутина и зворничкотузланског Василија.
У новоформираној Епархији канадској, за протеклих двадесетак година, под његовим руководством освећено је 20 цркава и капела, као и први српски манастир у Канади. Основао је Савезно коло српских сестара, довео 20 нових свештеника, покренуо издавачку делатност Епархије, основао Библиотеку Светог Преображења Господњег и радионицу за израду свећа. Епархијски лист "Источник", кога је владика Георгије покренуо 1987. године и назвао у част „Дабробосанског Источника“, листа који је у 19. веку излазио у Сарајеву, добитник је Вукове награде 2006. године. Издавачка кућа „Источник“ је већ годинама запажен излагач на Међународном сајму књига у Београду. Епископ Георгије неуморно ради на превазилажењу раскола и његових последица у Српској цркви и води бројне акције за помоћ Србима у Отаџбини, од оних материјалне садржине до обавештавања званичника и канадског јавног мнења о истини о рату у бившој Југославији и о страдањима српског народа.
Извор: Источник